Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť klenotníctvo a skúšať si v ňom drahé šperky, rozhodne by ste mali byť veľmi opatrný. Svoje by vám o tom vedela rozprávať aj istá Číňanka, ktorá si svojou neopatrnosťou privodila obrovskú škodu.

 

Mladá čínska deva si chcela urobiť radosť a tak svoje voľné dni trávila brázdením po obchodných centrách a nakupovaním. Pri jednej z týchto prechádzok jej do oka padol krásny náramok, ktorý si okamžite vyskúšala. Čo čert nechcel, náramok sa jej podarilo zlomiť na dve časti a vtedy prišiel poriadny šok.

Predajca jej oznámil, že poškodený šperk má hodnotu nauveriteľných 300 000 juanov, čo v prepočte činí temer 39 000 eur! Po zdelení tejto informácie žena odpadla! Rodina nešťastnice ponúkla klenotníctvu, ako protihodnotu 70 000 juanov, no predajca čiastku rázne odmietol s tvrdením, že šperu má oveľa vyššiu hodnotu.

Nakoniec bol na miesto nešťastia privolaný znalec, ktorý náramok ohodnotil na 180 000 juanov a túto čiastku bol predajca nakoniec ochotný akceptovať. Nuž, decká… dávajte si pozor!

Zdroj/Foto: youtube