Koronavírus, ktorý nás trápi už veľmi dlho, zanecháva za sebou len ťažkosti či smútok. Tí, ktorí ho prekonajú s miernym priebehom, majú obrovské šťastie. Žiaľ, tí nešťastnejší si odtrpia bolestivé dni spojené s horúčkami, kašľom či stratou chuti a čuchu.

To však ale nie je koniec. Nebezpečná pliaga v tele zanecháva pozostatky, s ktorými si ľudom žije ťažšie. Hovoríme o zvýšenej dýchavičnosti i pri bežnej aktivite, bolesti kĺbov či závrate. Najnovším výskumom sa všetky tieto symptómy potvrdili a pribudol k nim ďalší, nebezpečný najmä pre ženy. Väčšina z respondentov označila za dlhodobý príznak enormné vypadávanie vlasov. Ženám vypadávajú vlasy viac ako mužom a pociťujú potom väčší stres a úzkosť.

Vedci sledovali pacientov šesť mesiacov po liečbe a prišli na to, že 63% pacientov pociťovalo únavu alebo bolesť svalov, 26 % malo problémy so spánkom, 23 % pociťovalo úzkosť alebo depresiu a 22 % spozorovalo masívne vypadávanie vlasov. Minimálne jeden z týchto príznakov malo 76 % vyliečených pacientov.

Zdroj: Dobrenoviny.sk Foto: pixabay.com