Matrix. Kultový film, ktorý nám ukázal, že všetko je možno inak, ako by sme očakávali. Príbeh o strhujúcom boji posledných ľudí voči robotom. Tí totiž vo filme vytvorili alternatívnu realitu pomocou ktorej využívali ľudí ako batérie! Je však možné, že v podobnej alternatíve žijeme aj my?!?

Je len málo ľudí, ktorí by nepoznali meno Elon Musk. Ide o jedného z najväčších vizionárov našej doby. Jeho twitter pozoruje toľko ľudí, že stačí jeden technický status o tom, čo plánuje a ceny jeho podnikov a akcií idú opäť raz neskutočnou rýchlosťou hore! Na neuverenie však tento podnikateľ vyhlásil, že je tu určitá možnosť, že žijeme vo virtuálnom svete! Je to skutočne možné?

Počítačová realita = naša realita!

Oxfordský filozof Nick Boston publikoval teóriu o tom, že v ľudskom pokroku raz nastane taká fáza, že sa bez virtuálnej reality nebudeme môcť zaobísť. Ak k tomu doteraz nedošlo (čo je však na náš pokrok vysoko pravdepodobné!), v blízkej budúcnosti sa to stane s istou pravdepodobnosťou! Hypotéza však naviac tvrdí, že je možné, že toto všetko sa už v skutočnosti dávno stalo a aj náš svet, v ktorom žijeme je len jedná veľká umelo vytvorená realita.

Žijeme skutočne v Matrixe?

Poznáte Oculus Rift alebo HTC Hive? Nie? Ide totižto o dnes veľmi populárne zariadenia, ktoré vás dostanú do umelej reality a sú dostupné dokonca už aj u nás. Cena je sícce troška vyššia, ale dnes už aj na Slovensku existujú arény, kde si tieto zariadenia môžete vyskúšať na vlastnej koži. A keby ste sa už nachádzali v takejto umelej realite, kde máte neskutočné množstvo možnosti a môžete spraviť takmer čokoľvek, nájdete chuť žiť v skutočnom svete?

Je tu teda možnosť, že žijeme v umelej realite bez povšimnutia? Ovláda niekto naše životy a osudy? Toto sa už my asi nedozvieme. Avšak ak máte po prečítaní tohoto článku skutočne strach, že nič okolo vás nie je skutočné, skúste sa štípnuť do líca a potom uvidíte… V najbližšom videu si môžete pozrieť ako blízko sme k tomu, aby sa virtuálna realita stala skutočnosťou.

 

Zdroj/Foto: wikipedia, youtube