Ministerstvo dopravy a výstavby SR rozhodlo od stredy 24. februára pozastaviť COVID automat pre autoškoly, na základe odporúčania rezortného hygienika. Kurzy budú pokračovať iba dištančne, kvôli nezlepšujúcej sa situácii na Slovensku počas pandémie.

“Tento krok nás mrzí, no musíme rešpektovať odporúčanie hygienikov a aj zhoršujúcu sa epidemickú situáciu. Počty nakazených sú stále mimoriadne vysoké, v tejto situácii musíme myslieť na všeobecnú ochranu zdravia. Viem, že autoškoly pristupovali v uplynulom týždni k praktickej výučbe zodpovedne, riziko nákazy je však podľa odborníkov jednoducho privysoké,” vyjadril minister dopravy Andrej Doležal.

Aj naďalej platí, že ak účastník vodičského kurzu nestihne spraviť skúšky v lehote 12 mesiacov od prihlásenia sa do vodičského kurzu pre opatrenia proti šíreniu Covid-19 , jeho kurz sa predĺži o dobu, ktorá uplynie od začiatku platnosti obmedzujúcich opatrení až po ich ukončenie. Ministerstvo dopravy a výstavby SR však ubezpečilo, že hneď, ako to bude možné, spustí COVID automat pre autoškoly.

Zdroj: topky.sk | Foto: pixabay.com