Sociálne siete sú plné hromžiacich Slovákov, ktorým sa nepozdáva stav nášho zdravotníctva. Neubehne snáď deň, čo by sa na Facebooku neobjavil príspevok, plný spravodlivého hnevu. Dávku kritiky si zlízla aj Nemocnica v Čadci, nakoľko suchá večera ktorá sa tu podávala, obletela internet. Zdá sa však, že kompetentní si zobrali kritiku k srdcu!

 

“Milí priatelia, Pred nedávnom bola negatívnym hitom fb suchá večera v našej nemocnici. Musím priznať, že právom, pretože naozaj takéto niečo sa v nemocniciach zotrvačnosťou podáva dlhé roky – tu sme naozaj zaspali, takto by to nemalo byť,” píše na sociálnej sieti riaditeľ Kysuckej nemocnice s poliklinikou Čadca.

Suchá večera z nemocnice Čadca, schytala vlnu kritiky

“Na základe Vašich komentárov sme sa rozhodli pre zmenu, urobili sme audit, ktorý odhalil viaceré nedostatky hlavne v oblasti vybavenosti kuchyniek priamo na oddeleniach, jedálni, prevoze stravy, ale aj v zlyhaní ľudského faktora. Chcem sa ospravedlniť za tento jav, ktorý som si nevšimol.”, priznáva si nedostatky riaditeľ nemocnice Šenfeld. “Keďže rád varím, rozhodol som sa, že osobne dozriem na prípravu a servírovanie týchto problematických jedál, aby sa takéto niečo už neopakovalo. Snáď dnešná večera bude lepšie chutiť,” dodáva a pridáva fotografiu vynoveného jedálnička.

Vynovený jedálniček v Kysuckej nemocnici s poliklinikou Čadca

Zdá sa tak, že aspoň niektorým kompetentným nie je cudzia spokojnosť pacientov. Keby si podobným spôsobom vstúpili do svedomia viacerí zodpovední, v slovenských nemocniciach by tak konečne mohlo svitať na lepšie časy.

Zdroj/Foto: Facebook