Od pondelka 7. 12.  začne na našich hraniciach platiť nový, prísnejší režim. Test budú potrebovať aj pendleri a nové pravidlá im značne skomplikujú doterajší život. Je ale nutné, aby sa niečo zmenilo, tvrdí vláda a konzílium odborníkov. 

Od budúceho pondelka 7. 12. sa negatívnym antigénovým alebo PCR testom budú musieť na hraniciach preukázať aj pendleri, pre ktorých toto pravidlo doteraz neplatilo. Test nesmie byť starší ako 14 dní.

Pôjde o osoby staršie ako sedem rokov, ktoré pravidelne prekračujú hranice SR, teda slovenskí aj zahraniční pendleri, občania SR žijúci v pohraničí susedných štátov, žiaci a študenti, osoby starajúce sa o svojich blízkych, osoby, ktoré obhospodarujú pôdu do desať kilometrov od hraníc, umelci a ďalší pracovníci v sektore kultúry, ktorí majú výnimku z domácej izolácie a testov.

Výnimky z domácej izolácie a testov budú mať nielen vodiči nákladnej a autobusovej dopravy, ale aj členovia posádky. Vo vyhláške sa upravuje aj tlačivo pre cezhraničných pracovníkov, aby z neho bolo zrejmé, že neplatí len pre zamestnancov, ale aj pre iné formy práce, ako napríklad pre živnosť.

Zdroj: Ministerstvo vnútra SR | Foto: Facebook/ Ministerstvo vnútra SR