Na Slovensku sa v súčasnosti už pomerne intenzívne očkuje proti COVID-19, veď podľa oficiálnych údajov už aspoň jednu dávku dostalo bezmála 900 tisíc ľudí. Celkovo už dorazilo do našej krajiny cca 1,484 milióna dávok rôznych vakcín (keď sa do toho nepočíta zatiaľ neschválený Sputnik), pričom do konca apríla sa toto číslo zvýši na asi 1,8 milióna.

Ako si možno pamätáte, v začiatkoch bolo prihlasovanie sa pomerne chaotické, viackrát spadol server a ľudia mali v celej situácii zmätok. Aktuálne sa však pravidlá ujasnili a postupne sa znižuje veková hranica na prihlásenie sa, podobne tak existujú výnimky pre kritickú infraštruktúru.

Nový minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský avšak na tlačovej konferencii naznačil, že čoskoro by sa táto stratégia mala pozmeniť, a síce, do poradovníka sa už čoskoro budú zrejme môcť prihlasovať všetci záujemcovia bez rozdielu veku. Termíny avšak budú aj naďalej riadené aktuálnou hierarchiou. Teda vlastne tak, ako sme to navrhovali na stránke už pred mesiacom. Tí, ktorí nemajú záujem, nemusia sa prihlasovať, zatiaľ čo záujemcovia nebudú musieť čakať na to, kedy dostanú „povel“ a štát aspoň bude mať lepší prehľad o počte tých, ktorí sú ochotní podstúpiť očkovanie.

Zdroj: TA3.com | Foto: Twitter