S Matovičovou novou teóriou o celkovom vypnutí Slovenska prichádza mnoho reakcií, zväčša tie negatívne. Slovač je zásadne proti tomuto radikálnemu kroku, o čom hovoria ich kritické názory. Jasno v tom má aj bývalá generálna riaditeľka Markízy Zuzana Ťapáková, ktorá prostredníctvom sociálnej sieti pánovi premiérovi poriadne naložila!

V súvislosti so šíriacim sa koronavírusom vláda skúša všetky možné opatrenia ako tejto pandémii predísť. Momentálne zvažuje ten najextrémnejší. Igor Matovič totiž pripúšťa, žeby mohlo dôjsť k absolútnemu vypnutiu Slovenska, tzv. blackoutu, no najprv by chcel zistiť, či by s tým Slováci súhlasili. Viacerí mu dali zapravdu a súhlasili, no väčšina je zásadne proti, premiérov nápad skritizovali a považujú ho za nezmyselne chorý.

Kritikou na pána Matoviča nešetrila ani Zuzana Ťapáková. Bývalá generálna riaditeľka Markízy svojími rozhorčenými pocitmi zaplavila sociálnu sieť: „Áno, každá vláda má mať šancu, každá. Bohužiaľ, táto nastúpila v čase krízy. Ale práve tam sa ukážu charaktery, schopnosť robiť rozhodnutia aj vládnuť. Málokedy píšem takéto statusy, ale momentálne sme každodenným stykom konfrontovaní s politickou a občianskou realitou,“ napísala v stredu Ťapáková.

„Práve som sa vrátila z obchodu s potravinami. Keďže na 25m2 môže byť len jeden človek, celý bol prázdny a my sme tlačili v hale pred ním vo vzdialenosti max. 5-10 cm od seba. Potom som potrebovala kúpiť hladkú múku, rascu, cestoviny, paradajkovú šťavu, vajcia, atď, ale, bohužiaľ, úplne prázdne tieto regále! Potom som zistila, že vraj sa blíži blackout, čiže vypnutie ”celej krajiny” na pokyn premiéra!“ pokračovala Zuzana vo svojom statuse, kde pritvrdila až na záver.

„Tak vám poviem, nie som panikár, ani hysterka, ani sa nebojím len tak… Ale začínam sa! Ak premiér tejto krajiny nevie, čo má robiť, a skúša na nás, ako na morčatách, čo vydržíme, je to dosť desivé. Rovnako ako šírenie poplašnej správy! Najprv zavrieme, potom otvoríme potraviny, potom všetko, lebo aj galantérie, záhradníctva, bicykle, kľúče, stavebníctva, atď… Ale potom blackout, ktorý práve vymyslel. Lebo nikto vo svete to zatiaľ nevynašiel. A on zatočí s koronavírusom! Nuž, vďakabohu. My, čo nevieme denne vytestovať ani 3000 ľudí!“ ukončila drsnými slovami myšlienkové pochody. Čo si o tom myslíte vy? :O

Zdroj: Facebook/ zuzka.tapakova, pluska.sk | Foto: Instagram/ obycajniludia