Veľké krajiny tvoria trendy a svet ich obvykle krátko na to nasleduje, vďaka čomu sa aj tvorí móda. Tou je momentálne prirodzenosť, minimalizmus a oslava “obyčajného”, zatiaľ čo preplastikovaná “krása” a anorektické postavičky z móla sú už považované za hlboký stredovek.

To však neplatí o Slovensku. Tu, naopak, presne táto filozofia prekvitá. Najväčšie idoly tunajších mladých dievčat majú vyplnené minimálne prsia a pery, každý týždeň sa na sociálnych siťach chvália horami nového oblečenia (pojem “ekológia” k našim hviezdičkam ešte nedorazil), fotia sa zásadne zmaľované do nepoznania, vo videách sa nezaobídu bez filtra a s obľubou robia reklamy na estetické kliniky. Česť výnimkám.

Výsledkom je, že našimi celebritami sú ženy ako Michaela Rujáková – VIP vizážistka, ktorá sa v šou Nákupné maniačky kedysi skromne predstavila ako “beauty expert – a patrím medzi topku najlepších make-up artistov a beauty expertov sveta. Je vlastníčkou kliniky, ktorú navštevujú celebrity ako Zuzana Belohorcová či Karin Haydu.

Michaela sa nedávno nechala počuť, že verejne ukazovať by sa mali iba dievčatá, ktoré majú “dobrú postavu”. Tie ostatné by teda zrejme mali zaliezť a nikdy viac nevystrčiť nos z domu, aby neznechucovali ostatných krásnych ľudí.

“Na Instagrame alebo aj všeobecne by sa mali ukazovať len ženy, ktoré majú dobré postavy, lebo pozerať sa na nechutné a nakysnuté mľandravé telá je viac odpudivé ako ‘ošmatlané boty’,” vyjadrila svoj názor Rujáková. A tým ani zďaleka neskončila.

“Každá, ktorá sa chce ukazovať, by mala v prvom rade aj vyzerať, lebo je síce fajn akože ‘vaše sebavedomie’, ale realita je taká, že je to odpudivé. Aj plnšia žena by mala byť pevná a ešte hlavne keď sa ukazujete v modeloch, ktoré majú pôsobiť predajne,” vyjadrila sa ďalej brunetka, ktorá vôbec nemá problém sformulovať a verejne prezentovať svoje myšlienky.

Aby ukázala, čo tým myslí, “expertka na krásu” zverejnila aj záber zahraničnej krásky, ktorá je podľa nej síce plná, napriek tomu má však pevné telo (nájdete ho pod článkom). Že jej k tomu dopomohla plastická chirurgia, je pre niekoho s klinikou, kto sa snaží ovplyvniť myslenie ľudí, zrejme len plus.

Video Michaely Rujákovej z Nákupných maniačiek:

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Slovakwoman.sk | Foto: Instagram/makeupbykatka, michaelarujakova