Známy slovenský moderátor Michal Sabo sa po dlhých rokoch rozhodol pre razantný krok, vymazať status moderátora vo svojom živote. Čo ho viedlo k tak dôležitému záveru?

Michal Sabo je v poslednej dobe najviac spájaný s kampaňou s názvom “Klíma ťa potrebuje” a ako eko bloger sa uberá týmto smerom. Pravdepodobne po neuveriteľných 25 rokoch s mikrofónom v ruke zatúžil po nových skúsenostiach a po zmene. Ako sám pre televíziu Markíza priznal, trápili ho aj depresie, ktoré ale dostal za pomoci odborníkov pod kontrolu. Momentálne žiadne depresívne stavy opäť neprežíva, len sa rozhodol ďalej osobne rásť.

„V najlepšom treba začať. Niečo nové. Už začiatkom roka, v prvej vlne pandémie, keď som sa hrabal v odpadkoch pri Chorvátskom ramene, som sa nenávratne rozhodol, že stačí, dosť bolo. Je čas ísť ďalej, rásť nielen človečensky, aj kariérne,“ napísal na svojom profile Michal.

„Odvahu zjavne mám, keďže som sa (navyše v týchto bezprecedentných časoch) rozhodol opustiť zónu svojho komfortu a výhľadovo vstúpiť na neznámu pôdu. V oddelení múdrosti sa čiastočne spolieham na ľudí, ktorých mám na linke, hádam ma nasmerujú, keby som prípadne tápal. Otvorená myseľ je súčasťou mojej identity. Pravda je taká, že moderovanie ma už nenapĺňa tak, ako kedysi, keď som svoju prácu skutočne a bezodne miloval. Síce sa vo mne niečo zlomilo, naveky bude platiť, že mikrofón bol mojou prvou láskou a je otázne, či je vôbec možné, aby som pre niečo mohol mať väčšiu vášeň,“ dodal sympaťák.

Zdroj: Facebook/mxsabo