Obľúbený tatušo zo seriálu Oteckovia Marek Fašiang je nielen skvelým hercom, ale aj podnikateľom. Marek vlastní 8 kaviarní, ktorých prevádzka je pre momentálnu situáciu pozastavená. Marek, ktorý predovšetkým zamestnáva 100 ľudí sa preto rozhodol obrátiť na pána premiéra a poprosiť ho o pomoc.

Matovič ešte len prednedávnom obdržal list od slovenských umelcov, ktorí prosia vládu o finančnú pomoc. Teraz sa mu začali zhromažďovať listy aj od majiteľov gastronomických, či zábavných prevádzok.

„Reštaurácie sme všetci museli zavrieť ako prvé, no vzhľadom na povahu služby ich budeme otvárať ako posledné. Vieme, že robíte, čo je vo vašich silách, ale týmto si vás dovoľujeme požiadať ešte o rýchlejšiu a adresnejšiu pomoc, aby sme predišli vlne bankrotov, konkurzov a následného pádu, ktorý bude nepochybne spojený s bolestným prepúšťaním našich zamestnancov,“ prosia zamestnávatelia.

List s prosbou je podpísaný aj hercom Marekom Fašiangom, ktorý je taktiež v koncoch. Marek je nielenže talentovaný herec, ale aj šikovný podnikateľ, ktorý vlastní osem kaviarí, z toho jednu vo Viedni. ,,Čo sa týka môjho segmentu podnikania, tak okrem toho, že riešime výplaty, resp. pracovné pomery so zamestnancami, ktorí vyše mesiaca sedia doma, naše prevádzky sú všetky zatvorené. Takže príjem nula a náklady sú stále fixné. Iniciatíva, ktorá vznikla, je zameraná na vysporiadanie vzťahov medzi prenajímateľmi a vlastníkmi prenajímaných obchodných priestorov a nami nájomcami. A v tejto veci nám musí pomôcť štát, alebo to nejako regulovať,“ hovorí seriálový otecko.

,,Samozrejme sme boli nútení prepúšťať. V prvej várke išli zamestnanci na dohodu, brigádníci a museli sme sa rozlúčiť aj s ľuďmi, ktorí boli v skúšobnej lehote. Ale určite budeme musieť prepúšťať ďalej. Žiaľ, takmer všetky prevádzky, čo mám, sa nachádzajú vo vnútri obchodných centier, minimálne polovica a tieto sa podľa mňa budú otvárať ako posledné. Takže toto nie je situácia, ktorá bude trvať mesiac, ale skôr 2-3 mesiace,“ dodal na záver.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Instagram/marekfasiang/igor_matovic_olano