Matematik Richard Kollár bol minulú jeseň jedným z veľkých kritikov vlády Igora Matoviča. Znepokojovali ho jeho postupy v boji s koronakrízou, nakoniec sa ukázalo, že jeho predpovede a výpočty presne vychádzali. 

Teraz sa ozýva znova a pred veľkou neznámou, ktorú nadhádzajúce týždne a mesiace môžu priniesť, zdvíha varovný prst. „Nie je dôvod na paniku, ale… V septembri očakávame len akceleráciu rastu, tak bude do konca septembra celé Slovensko zrejme čierne. Mraky sa stiahnu. Samozrejme, niekoľko okresov pre vysokú zaočkovanosť najstarších zostane našťastie len bordové, Bratislava má šancu zostať dokonca len červená. To je veľmi dobre,“ vysvetľuje matematik.

Ďalej tvrdí, že Covid automat nie je dobre nastavený a sám o sebe priniesie len väčší odpor Slovákov a opatrenia nebudú dodržiavať už vôbec.

,,Nehľadajme opäť raz špeciálne slovenské riešenia, zatiaľ nám ani raz nepomohli a len situáciu k ostatným zhoršili. Je podstatné si uvedomiť, že s počtom infikovaných už nemáme veľmi čo urobiť. Mnohí tento fatalizmus odmietajú, ale čoraz viac dát zo sveta podáva presvedčivý obraz o tom, že opatrenia na deltu nezaberajú a málokomu sa podarí pred ňou ochrániť. Mohli by sme čakať, ale nie je veľmi na čo, žiaden zázrak za dverami nie je, len možné ďalšie varianty, ktoré môžu byť ešte horšie ako tie doteraz. Kto sa chcel dať zaočkovať, už mal dosť príležitostí, do konca septembra by to mali stihnúť aj tí najpomalší,“ uviedol vo svojom vyhlásení.

Zdroj: Facebook/ Richard Kollár