Koronavírus nás stále straší, v období chrípok a angín snáď ešte viac. Obľúbený rozhlasový moderátor bol len nedávno pozitívne testovaný, spolu aj s manželkou sa rozhodol varovať Slovákov a povedať im, aby situáciu vôbec nezľahčovali. 

Posledný týždeň strávil s manželkou v izolácii a po pár dňoch sa rozhodol, že fanúšikom povie, čo sa deje. Po pozitívnych testoch na Covid-19, na ktoré sa vybrali viac-menej náhodou, sa to najbližšie dni ani nezmení.

“Mal som virózu, točila sa mi hlava a bol som slabý. Ninu len jeden večer preháňalo. Dva dni dozadu stratila čuch a chuť. Tak sme si povedali, ešte pred stratou, že v rámci spoločenskej zodpovednosti pôjdeme na testy, aby sme sa uistili, že išlo len o virózu. Bohužiaľ testy odhalili, že sme “in”. Nemali sme žiadne respiračné príznaky, ani kašeľ ani nádchu, ani horúčky. Teraz sme viac menej okej, slabý priebeh choroby. Našťastie!,” opisuje moderátor.

Pre Slovákov má ale dôležitý odkaz a nechce, aby to brali na ľahkú váhu. “Korona nie je hoax, že treba veriť odborníkom a počúvať ich nariadenia, že nutne nemusíte mať iba respiračné ochorenie, aby ste to dostali. Dávajte ai na seba pozor, lebo verím, že nie každý môže mať tak “hladký” priebeh ochorenia ako my. Držte sa, noste rúška a umývajte si 10x denne ruky,” upozorňuje Krnčok.

,,Všetci s ktorými sme boli v blízkom kontakte, boli už na testoch, alebo idú zajtra. Zatiaľ všetci negatívni. Deti sú našťastie v pohode, nemajú žiadne príznaky, možno ani koronu,” dodáva.

Foto/Zdroj: Instagram/ matuskrncok