Začiatkom týždňa šokoval premiér Slovenskej republiky celý národ. Na tlačovej konferencii pred haldou novinárov pripustil možnosť akéhosi úplného vypnutia, zákazu vychádzania a núdzového režimu. Istý populárny spisovateľ sa na to nedokázal pozerať, na Igora Matoviča podáva trestné oznámenie. 

Ako iste viete, šírenie poplašnej správy je u nás definované ako trestný čin. Známy slovenský spisovateľ Gustáv Murín sa rozhodol podať na premiéra Igora Matoviča trestné oznámenie.

Murín spolupracoval so Slovenským  rozhlasom, napísal rozhlasové hry, autorsky aj účinkovaním prispel k viacerým televíznym reláciám. Najväčší čitateľský ohlas zaznamenala jeho „Mafiánska séria“.

„Uvedená osoba sa uvedeného činu dopustila verejne na Tlačovej besede Úradu vlády SR vysielanej v priamom prenose TA3 dňa 1. 4. 2020. Že ide o trestný čin potvrdzujú následné vyjadrenia celého spektra verejne činných osôb: politikov, politológov, komentátorov,“ napísal v oznámení.

„Omnoho horšie vzhľadom k ohrozeniu štátu je, že táto poplašná správa zbavila nádejí desaťtisíce drobných a stredných podnikateľov, kde uvedená osoba zneužijúc zodpovednú funkciu nezodpovedným vyhlásením o nemožnosti ich podnikania na celý ďalší rok navodila možnosť z uvedeného šoku vyplývajúcich bankrotov firemných, aj osobných, osobných tráum až samovrážd. Rovnaké sa vzťahuje k športovým a kultúrnym inštitúciám, ktoré už teraz krachujú a poplašná správa p. Matoviča im dala ďalší impulz,“ hovorí Murín.

Tlačovka, kde premiér hovorí o „vypnutí“ krajiny

Foto: Facebook, Instagram | Zdroj: plus7dni.pluska.sk | Video: YouTube