Obrovská tragédia pre celý športový svet! Známy športovec spadol z obrovskej výšky šestnástich metrov. Na nešťastie jeho záchrana už nebola možná… Koncom deväťdesiatich rokov bol tento wrestler v najlepšom období svojej kariéry, až pokiaľ neprišiel ten šialený nápad, ktorý negatívnym štýlom poznamenal imidž súťaže WWF /dnes WWE/ ešte na dlhé roky!

 

Vráťme sa teda k tomuto incidentu z roku 1 999 o ktorom sa dopočujeme ešte i dnes a to hlavne z dôvodu, že máme prístup k internetu a stránkam ako youtube, ktoré nám umožňujú zistiť o takýchto prípadoch viac podrobnejších informácií.

Owen Hart bol mladším bratom najpopulárnejšieho wrestlera 90-tich rokov Breta “Hitmana” Harta. Obaja súťažili v najznámejšej profesionálnej wrestlingovej show, ktorá nám priniesla také hviezdy ako napríklad Hulka Hogana či Undertakera. Asi už viete, že mám na mysli show WWE, v minulosti pod značkou WWF. Na tejto fotke môžeme vidieť bratov Hartových spolu, v ich najslávnejšom období, kedy tvorili takzvanú “Hart Foundation”. Bratia sú v strede, Owen je druhý zľava.

Hart Foundation v najlepšom období

Na vrchole slávy však prichádza zo strany manážera celej WWF Vincenta Mchanona nešťastný nápad, aby Owen zmenil svoju imidž a stal sa úplne novým wrestlerom, ktorý sa bude volať Blue Blazer. Žiaľ, Owen tomuto nápadu vyhovie a tým pádom postupne stráca na svojej popularite. Blue Blazer skrátka nebol dobrý nápad pre show, ale ani pre samotného Owena. No pozrite sa sami a zbadáte ten rozdiel.

Kvôli relatívne nízkej popularite svojho nového charakteru sa tak zrodí šialený nápad. 23. marca 1999 sa má odohrať zápas medzi Blue Blazerom a Godfatherom. Blue Blazer má prichystané úchvatné číslo, kedy sa do ringu spustí z výšky 24 metrov po lane. Nanešťastie, lano sa vo výške 16 metrov povolí a Blue Blazer padá rovno pred divákov na zem. V tú noc po prevoze do nemocnice zomiera. Tento rok sa zo stránky Youtube originálny záznam stiahol, možno nájsť iba pár fotiek. Záznam bol totiž príliš drsný a zasahoval na city blízkym, ktorí Owena poznali osobne.

Zdroj/Foto: ostmediaarchive.wikia.co, wikipedia.org,  youtube