Má toho plné zuby. Napriek tomu, že Paľo Habera pandémiou neutrpel až tak, ako niektorí Slováci, na jeho pocitoch voči vláde to nič nemení. Po novembrovom bezostyšnom náklade na vtedajšieho premiéra Igora Matoviča sa hudobník ozval opäť.

Tentokrát sa pridal k iniciatíve Dunajského pivovaru. Obľúbený podnik totiž zverejnil zoznam politikov, ktorých vraj personál odmietne obslúžiť, ak si do zariadenia vôbec dovolia prísť.

„Pripájam sa k iniciatíve reštauracie Dunajský pivovar v Bratislave a pana Halgaša! Za mňa – NEŽELÁM si, aby ktorýkoľvek z TÝCHTO POLITIKOV navštívil niekedy v budúcnosti môj koncert,“ vyjadril sa Paľo Habera s množstvom výkričníkov. „Nechcem hrať pre niekoho, kto v týchto ťažkých časoch nepomohol kultúre a ľuďom, ktorí v nej pracujú! A nielen nám!“

Na vrchole zoznamu vykázaných funkcionárov je bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí, z ktorého si Slováci uťahujú, že sa „vyparil“ okamžite, ako bolo treba vysvetľovať zmluvy s Rusmi týkajúce sa nákupu Sputnika V.

Habera dodal, že by mohol ešte dlho menovať dôvody, pre ktoré sa takto rozhodol, no bolo by to zbytočné. „Tak už len jedno – nikto ma k tomuto príspevku nevyzval a nestratil som žiadne nervy. Je to len moje rozhodnutie a je mi jedno, čo si o tom kto myslí,“ dodal hudobník.

Samozrejme, zákazy od Dunajského pivovaru, ako aj Paľa Haberu, sú len symbolickým gestom. Ak by sa naozaj niektorý z politikov zo zoznamu (Igor Matovič, Richard Sulík, Milan Krajniak…) rozhodli prísť do reštaurácie alebo na koncert a boli by vykázaní, šlo by o diskrimináciu.

Na druhej strane, šli by ste sa najesť niekam, kde viete, že nie ste vítaný a jedlo vám s odsudzujúcim pohľadom donesie ktosi, kto by vás najradšej už videl v špinavom prachu politickej histórie?

Zdroj: Instagram/pavolhabera | Foto: Instagram/igor_matovic_olano, pavolhabera