Veľa ľudí si pod pojmom „sériový vrah“ predstaví nejakého duševne chorého človeka, magora, ktorý nemá miesto v spoločnosti. Avšak, história, kinematografia, no aj denná realita mnohých nás ukazuje, že je to predstava mylná. A viete prečo? Zamyslite sa spoločne s nami.

Skutočnosť nie je detektívka a vyšetrovatelia nie sú v skutočnosti ako poručík Colombo či Hercul Poirot, ktorí nejakou zhodou okolností všetko vypátrajú. A my žijeme vo svete, kde si nevšímame veľkého množstva detailov, no aj podstatných vecí, ktoré by sme si všímať mali. Jednoducho, sme natoľko zahltení do informácií, že nemáme čas si všetko všímať.

Vráťme sa ale k pojmu sériový vrah. Kto to je? Definícia vraví, že je to človek, ktorý úmyselne zabil najmenej dvakrát v živote. Nemusí to byť nutne niekto, kto zlikvidoval polovicu malej dediny. Ste si istý, ktokoľvek z vás, či niekým takým nie je váš sused alebo kolega? Alebo nebodaj niekto z rodiny? A čím viac ľudí vo vašom meste, na vašom sídlisku či vo vašom paneláku žije, tým je pravdepodobnosť vyššia.

Práve vo veľkých aglomeráciách sa najľahšie stratí v dave ktokoľvek. Každý z nás má nejaké menšie či väčšie tajomstvá. Niekto pred svetom skrýva strach z niečoho/ niekoho, iný uteká pred svojou minulosťou, ďalší pre zmenu nerobí nič zlé, len si myslí, že by pre to okolie nemalo pochopenie. Napríklad obyčajné zbieranie euromincí. Čo ak má váš sused či kolega kompletnú sadu euromincí všetkých krajín eurozóny? Alebo čo ak sa učí hrať potajme na gitaru? Alebo videl všetkých cez 4 000 častí seriálu Ulice? Alebo čokoľvek iné. Proste, nie všetci majú tendenciu hneď všetko okoliu vytárať, pretože sa im to nezdá vhodné.

Koľkým ľuďom vidíte alebo zasahujete do súkromia? Možno ani neviete, ako sa volajú vaši susedia. Najmä, ak ste niekde noví, prípadne v podnájme a nemáte potrebu sa skamarátiť s každým, kto vás pozdraví vo výťahu. Dnešná doba len napomáha tomu, aby sme si hľadeli svojho, nestarali sa do toho, čo sa nás priamo netýka. Samostatnou kapitolou sú možnosti internetu. No k tým sa možno dostaneme inokedy.

A preto, zamyslite sa. Nie je možné, že skutočne niekto z vášho okolia nemôže skrývať nejaké skutočne temné tajomstvo? Áno, možno tá myšlienka, že stretáte sériového vraha vo dverách, je trošku pritiahnutá za vlasy, no úplne nereálna nie je. Veľké množstvo takýchto kriminálnikov má úplne normálny vzhľad, môžu byť priateľskí, ochotní pomáhať. No za touto maskou skrývajú svoje desivé tajomstvo.

Zdroj: Funmagazín.sk | Foto: Pixabay