Súčasnú dobu ovláda strach. Aj ľudia, ktorí si spočiatku z koronavírusu uťahovali, začali hromadne nakupovať a chrániť sa najrôznejšími prostriedkami potom, ako ho Svetová zdravotnícka organizácia označila za pandémiu. Predpovede na najbližšie dni sú hrozivé. Nad týmto všetkým ale stojí boj lekárov a zdravotníkov, ktorí ho vedú na vlastnom fronte – v nemocniciach v priamom kontakte s nakazenými.

Talianska sestrička Elena Pagliarini je na dlhé šichty a preťažké noci zvyknutá. Na to, čo zažíva teraz, ju však nedokázala pripraviť zdravotnícka škola ani skúsenosti. V izolovanom Taliansku, kde momentálne zúri vírus COVID-19 najhoršie z celej Európy, musia ľudia ako ona robiť nepretržite a bez oddychu aj celé dni. Niet sa preto čo čudovať, že napokon doslova padajú únavou.

Fotografiu Eleny, ktorej padla hlava na klávesnicu v momente, keď si sadla za stôl, zverejnila jej kolegyňa Francesca. Čierno-biely záber okamžite obletel svet.

„Bola som zničená, bolo to okolo šiestej nad ránom, tesne pred koncom šichty,“ vyjadrila sa samotná sestrička, ktorá pôsobí v nemocnici v Cremone neďaleko Milána. „Mala som ešte hodinu pracovať, no jednoducho ma vyplo. Bola to naozaj ťažká noc.”

Dodala, že ak sa skutočne podarí nakazeným ľuďom pomôcť, bude to preto, že dokážu s kolegami pracovať odhodlane a disciplinovane ako tím.

Zdroj: The Sun | Foto: Facebook/Francesca Mangiatordi