Umelecký svet smúti. Slovensko prišlo o ďalší herecký talent. Vo veku 68 rokov nás navždy opustil fenomenálny Martin Horňák!

O hercovej smrti informoval v pondelok PR manažér Slovenského komorného divadla (SKD) v Martine Tibor Kubička. “Patril k lídrom martinského divadla. Jeho herectvo sa vyznačovalo komplexnosťou, bol silný v komediálnom repertoári, pri kreovaní dramatických charakterov, aj pri interpretácii súčasných dramatických textov. Martin Horňák bol hercom uvažujúcim a inšpirujúcim. Bol tiež uznávaným dabingovým hercom a režisérom, často účinkoval v Slovenskom rozhlase a televízii,” uverejnilo na sociálnej sieti SKD.

Herec sa na televíznej obrazovke objavil prvýkrát v roku 1973 v seriáli Mesto v dome. V tom isto roku sa stal členom v Martinskom divadle, kde účinkoval doteraz. Svoj herecký talent predviedol v známych divadelných hrách ako Kumšt, Macbeth, Čajka, Tri sestry, Čaj u pána senátora, Predtým/Potom, Zabudni na Hollywood a mnohých ďalších.

Divadelné dosky striedal s filmovaním. Horňák si zahral napríklad vo filme Stretnutie (1975), Milosrdný čas (1975), Blízke diaľky (1979), v seriáloch Nepokojná láska (1975) či Chlap v dome (1986). V roku 1989 si zahral v päťdielnom seriáli Roky prelomu. taktiež sme ho mohli vidieť v seriály  Ordinácia v ružovej záhrade, Odsúdené, Nesmrteľní, účinkoval aj v seriáloch Priatelia, či Dr. Ludsky.

Zdroj: Facebook /skdmartin