Rakúske environmentálne združenie Global 2000 požaduje od Slovenska okamžité zastavenie výstavby jadrovej elektrárne v Mochovciach. Pokračovanie v budovaní stavby by totiž mohlo ohroziť bezpečnosť susedného štátu. Slovensko, na čele s premiérom, takýto postup jednoznačne odmieta.

Jadrová elektráreň v Mochovciach by podľa varovaní Rakúšanov, mohla ohroziť aj bezpečnosť ich štátu. Združenie Global 2000 zverejnilo strašidelné fotografie z elektrárne, ktoré zachytávajú zatečené šachty, praskliny na stenách, či dokonca nedostatočne dlhé elektrické káble v rozostavaných priestoroch jadrovej elektrárne Mochovce. Dva “nové” reaktory sa tu pritom budujú zastaralou technológiou zo 70. rokov.

,,Na jeseň 2018 prenikla na verejnosť správa Asociácie prevádzkovateľov jadrových elektrární (WANO), ktorá potvrdzuje hrubé bezpečnostné nedostatky na stavenisku reaktorov 3 a 4. V 21. storočí je uvedenie do prevádzky reaktora starého typu bez dostatočného bezpečnostného konceptu úplne neprijateľné,” informuje portál topky.sk. Rakúsko preto bije na poplach a požaduje, aby sme nebezpečnú výstavbu ihneď zastavili a predišli jadrovej katastrofe.

Fotografie z Mochoviec naháňajú strach

Zdroj: topky.sk, Facebook | Foto: Facebook