Napätie v spoločnosti by sa dalo v posledných týždňoch krájať a uvedomuje si to aj samotná prezidentka Zuzana Čaputová. Tá povedala dosť a uznala, že je čas na zmenu. Na návštevu do Prezidentského paláca si nechala zavolať premiéra Igora Matoviča, kde sa mu snažila dohovoriť. „Ďalšie zahrávanie sa s ľudskou trpezlivosťou si nemôžme dovoliť…“

Hlava štátu sa opäť postavila pred kamery. Vo svojom príhovore objasnila, že je čas na zmenu. „Mam pochopenie pre tých, ktorí strácajú nádej, preto si myslím, že je čas na zmenu prístupu,“ vyjadrila sa Čaputová.

Pre viac info nás sledujte na FACEBOOKU 
>>>TU<<<

„Potrebujeme vidieť jasný plán, jasne odkomunikovaný a so širokou vedeckou podporou, ktorý dá ľuďom istotu a šancu pripraviť sa na to čo príde. Potrebujeme hovoriť pravdu a poznať reálny stav bez strašenia,“ uviedla. Podľa jej slov, by Slováci skôr akceptovali pandemické opatrenia, keby boli jasne zargumentované a bez zbytočných výstrah.

„Chcem byt nápomocná v boji s pandémiou, sama však potrebujem poznať a dôverovať riešeniam, ktoré nám v boji s pandémiou majú pomôcť. Samozrejme som presvedčená, že je potrebná zmena prístupu, preto som sa dnes v prezidentskom paláci stretla s pánom premiérom Igorom Matovičom. Slovensko potrebuje pokojný, vecný a pragmatický prístup a o takýto prístup som dnes predsedu vlády požiadala,“ dodala na záver prezidentka.

Zdroj/Video: Facebook/zuzanacaputova