Tajné stretnutie najvyšších slovenských predstaviteľov štátu už niekoľko týždňov znepokojuje celú spoločnosť, nepridala tomu ani prezidentka Zuzana Čaputová. Tá svoju účasť v SIS neľutuje. 

Čaputová nepovažuje za chybu ani zlyhanie, že sa inkriminovaného stretnutia o tajnom spise SIS zúčastnila. „Premiér mi navrhol stretnutie a ja som pozvanie prijala. Nemohla som sa ho nezúčastniť,“ vysvetľuje.

„Toto stretnutie malo byť utajené. Nepodarilo sa ho udržať v tajnosti, unikli z neho informácie. Je prirodzené, že sa budem zaujímať o veci SiS v medziach, v ktorých sa ako politik o ne zaujímať môžem,“ dodáva a vylučuje, že by sa na stretnutí rozoberali živé kauzy.

„Potrebujeme mať fakty. Mnohí vysokopostavení predstavitelia justičných orgánov sú dnes obvinení, či odsúdení. Deje sa teda ozdravovanie justičných orgánov, no musíme si dať pozor na zneužívanie moci. Slovensko je zranené. Potrebujeme sa pohnúť dopredu a riešiť problémy Slovenska,“ zdôrazňuje Zuzana Čaputová v špeciálnom vydaní relácie O 5 minút 12 priamo z Prezidentského paláca.


Foto: Instagram/ zuzana_caputova | Zdroj: O 5 minút 12/ RTVS