Záhadné rokovania nemajú konca kraja, Ústredný krízový štáb zatiaľ nič oficiálne nepotvrdil, avšak mnohé médiá aj jednotlivci prichádzajú s neoverenými informáciami a katastrofickými scenármi, ako by mohli tohtoročné Vianoce vyzerať. 

Denník PRAVDA prišiel so šokujúcimi údajmi, premiér Igor Matovič chce vraj zaviesť tvrdý lockdown už od 12.decembra, pričom neupustil ani od pretestovania obyvateľstva. Neoficiálne informácie hovoria aj o tom, že by zavretie krajiny malo byť podobné tomu v Izraeli, kde občania nemohli chodiť nikam, len k lekárovi alebo na nevyhnutné nákupy.

Nie je vylúčený aj určitý spôsob lockdownu, ale treba zadefinovať aký,” povedal hlavný hygienik Ján Mikas pred zasadnutím krízového štábu. Portál aktuality.sk prichádza s informáciou, že by mal lockdown platiť od 16. alebo 18. decembra a následne by malo počas víkendu 19. a 20. decembra prísť k masívnemu testovaniu.

O lockdowne síce hovoria ministri aj hlavný hygienik, tí však podľa dostupných informácií navrhovali začiatok od 16. decembra, premiér Igor Matovič podľa informácií Pravdy, trvá na začiatku od soboty 12. decembra. Inak vždy výrečný premiér sa tentokrát novinárom vyhol, každú chvíľu čakáme na tlačový výstup z rokovaní, správu budeme aktualizovať.

Foto: Facebook | Zdroj: spravy.pravda.sk, tvnoviny.sk, aktuality.sk