Záhadnosti okolo smrti generála Milana Lučanského pribúdajú každý deň. Ministerska spravodlivosti Koliková dokonca vytvorila špeciálnu komisiu zloženú z odborníkov a koaličných aj opozičných poslancov, aby prešetrila okolnosti samovraždy bývalého šéfa policajného zboru. 

Včera večer ministerstvo spravodlivosti zverejnilo dokumenty a záznamy z udalosti dňa smrti aj incidentu spred dvoch týždňov, ktorý tomu predchádzal. Jeden z dokumentov opisuje režim, v akom bol Lučanský vo väzení. Išlo o bezpečnostné opatrenia na základe ktorých mal samostatnú celu a neprichádzal do kontaktu s inými obvinenými a odsúdenými.

CELÉ ZNENIE DOKUMENTOV NÁJDETE >>>TU<<<

„Podľa vyjadrenia v noci z utorka (8.12.2020) na stredu (9.12.2020) nadránom nemohol spať a pohyboval sa po cele bez svetla, pričom zakopol o papuču a narazil si oko o posteľ. V danej chvíli pociťoval žiadnu bolesť ani potrebu ošetrenia, cez deň navyše cvičil s vlastnou váhou,“ popisuje komisia udalosti tak, ako im ich prerozprával Milan Lučanský po prvom incidente v cele.

„Zistili sme, že menovaný leží na bruchu s hlavou tesne nad čelom postele, okolo krku mal jedenkrát otočenú ústavnú teplákovú bundu, ktorá bola uviazaná o hornú konštrukciu poschodovej postele.“ vypovedal dozorca, ktorý Lučanského našiel pri pokuse o samovraždu.

Foto/Zdroj: justice.gov.sk