Od čias Mikuláša Černáka ide o najsledovanejší súdny proces, ktorý by práve pre svoju medializáciu mohol utrpieť na spravodlivom rozsudku. Teda, aspoň to tak tvrdia obžalovaní a aj niektorí Slováci. 

Posledný deň pojednávania sa niesol v znamení záverečných rečí, vystúpila aj Alena Zsuzsová, ktorá sa obhajovala takmer 3 hodiny. Označila, že jediný ktorý mal záujem na vražde novinára je Andruskó, ktorý v celej veci vystupuje ako korunný svedok.

Andruskó sa podľa Aleny Zsuzsovej dopúšťal podvodov, krátenia daní, falšovania dokladov a ďalšej trestnej činnosti. Podľa obžalovanej si vraždu objednal buď sám, keďže práca Kuciaka ohrozovala jeho aktivity, prípadne mu objednávku zadal niekto ďalší. “Skutočný objednávateľ je vonku, celý proces sleduje a náramne sa baví,” povedala.

Zsuzsová tiež poprela, že by s Mariánom Kočnerom komunikovala o vražde v šifrách v podobe diskusií o snehu alebo vypadávaní zubov. Objednávku vraždy by jej navyše neumožňovala jej panická porucha, ktorá je podľa jej slov charakterizovaná strachom zo smrti. “Je vylúčené, aby človek trpiaci panickou poruchou si objednal akúkoľvek vraždu,” vyhlásila.

Záverečná reč Aleny Zsuzsovej:

Foto/Zdroj/Video: YouTube/ Denník N, TA3