Poliklinika v Leviciach čelila v ostatných dňoch tvrdej kritike. Za všetko môže príspevok rozzúrenej ženy, ktorej sa nepáčilo, že jej svokra po operácii schytala lôžko na nemocničnej chodbe. Netrvalo dlho a k prípadu sa vyjadrili kompetentní!

 

Sociálnymi sieťami otriasol príspevok a najmä fotografia pacientky levickej polikliniky. Tá tu bola hospitalizovaná po ťažkej operácii, no ušlo sa jej len improvizované lôžko na chodbe oddelenia. Príbuzní zostali v šoku a nešetrili kritikou.

Ťažko chorá žena bola hospitalizovaná na chodbe

“Vzniknutá situácia bola zapríčinená plným kapacitným stavom na chirurgickom oddelení. Vzhľadom na nevyhnutnosť bezprostrednej blízkosti a neustáleho dohľadu zdravotníckeho personálu nad stavom pacientky, vytvoril personál observačný priestor, priamo pred pracovňou sestier daného oddelenia. Ide o uzatvorenú časť chirurgického oddelenia, kde majú prístup iba personál nemocnice a najbližší príbuzní pacienta,” uviedla pracovníčka polikliniky na margo škandálu na sociálnej sieti.

“Vzniknutý diskomfort pacientky a aspoň čiastočné zachovanie súkromia zabezpečil zdravotnícky personál prostredníctvom paravanu. Vzniknutá situácia nás mrzí o to viac, že príbuzní sa neobrátili priamo na zdravotníkov, ktorí by im danú situáciu radi podrobne vysvetlili,” informovala pre Plus 7 dní manažérka komunikácie z levickej polikliniky Lucia Kočková.

Zdroj: pluska.sk | Foto: Facebook