Musíte mať pri sebe počas sledovania romantických filmov či iných dojímavých scén vreckovku? Stačí vám vidieť, že niekto vo filme plače a vás to tiež dojme? Za svoje slzy sa viac hanbiť nemusíte, pretože ste oveľa silnejšou osobnosťou, než by ste si mysleli!

 

Ľudia, ktorí zvyknú plakať pri filmoch totiž majú niečo, čo ostatným osobám chýba – empatiu. Je veľmi náročné nájsť takýto typ osobnosti, ktorý sa dokáže vcítiť do pocitov ostatných. Veľa ľudí sa nikdy nebude môcť vcítiť do týchto pocitov a medzi takéto osoby patria napríklad narcisti a sociopati. Ak teda neplačete pri dojímavých scénach filmov, mali by ste nad sebou naozaj pouvažovať.

Ak ste empatický človek a staráte sa o pocity ostatných, v skutočnosti vám to dodáva veľa sily. Nikdy nie je na zahodenie prejaviť svoje emócie, aj keď ide len o fiktívne postavy vo filmoch. Svedčí to o tom, že máte srdce, ktoré ste ochotný zlomiť kvôli tomu, aby sa iní mali dobre.

Samozrejme, že to nie je jediný dôvod, prečo ľudia pri filmoch plačú. Existujú taktiež slzy, ktorými sa pri sledovaní stotožňujete s postavami a miestami, kde sa nachádzajú. Tieto miesta vám pripomínajú situácie, ktoré ste prežili a neboli práve radostné.

Ak vás teda rozplače akákoľvek dojímavá filmová scéna, vedzte, že ste dobrým človekom a za svoje emócie sa vôbec nehanbite. Ak sa vám niekto bude vysmievať alebo si z vás uťahovať, upozornite ho na fakt, že má blízko k nacistovi či sociopatovi. Potom si ľudia dvakrát premyslia, či si z vás budú robiť srandu.

Zdroj/Foto: themindsjournal.com, giphy.com